Doradztwo w e-biznesie

Każdy biznes dzisiaj jest bardziej lub mniej internetowy i dzieje się tak niezależnie od tego, czy tego chcemy, czy nie. Każdy z nas na co dzień pozyskuje informacje niezbędne do prowadzenia firmy, zdobywa wiedzę, czy obsługuje nawet proste, aplikacje niezbędne w każdej firmie. Właśnie wtedy prowadzimy już swój mały e-biznes. Od nas samych zależy na jaką skalę wykorzystamy narzędzia internetowe w celu rozwoju naszej firmy. Czasem będzie to funkcja wyłącznie obsługowa, ale innym razem może być cel bardziej widoczny i efektywny dla naszej działalności, przynoszący nam klientów, odbiorców, czyli zamówienia.

Biznes internetowy jest najlepszym sposobem do skutecznego przeciwstawiania się nie tylko konkurencji, ale też niekorzystnym zjawiskom globalnym: ekonomicznym, finansowym, czy społecznym.

Mogą one mieć niewątpliwie znaczący wpływ na każda działające firmę, nawet tę najmniejszą. Często właściciele tych firm nie mają świadomości tego jak bardzo są zależni od globalnych wydarzeń, czy trendów. Ma to wpływ na ich działalności, pomimo tego, że oni sami nie prowadzą firm internetowych, międzynarodowych, czy nie działają na globalną skalę. Myślą wtedy, że to ich nie dotyczy.

Doradztwo w prowadzeniu biznesu online jest skierowane dla wszystkich firm, które realizują już swoje działania internetowe i potrzebują wsparcia po to, by robić to skuteczniej. Doradzam też tym, którzy tego nie robią, ale zamierzają skorzystać z możliwości, jakie daje e-biznes. Wśród tych przedsiębiorców jest ostatnio największe poruszenie. Część z nich zaczyna nabierać wrażenia, że może zostali w tyle i coś ich omija. Wierz mi, że nic takiego się nie dzieje. Twoja firma wciąż ma jeszcze szansę, by stać się "rekinem" biznesu online. Wystarczy, że dasz jej na to szansę.

Usługa doradztwa w e-biznesie to nie oferta sprzedaży kolejnej strony WWW, ani e-sklepu. To nie jest moim celem. Umówmy się, że na czas jej wykonywania zostanę twoim doradcą, który działa na rzecz i korzyść twojej firmy. Z pomocą wiedzy, doświadczenia i kontaktów biznesowych z wybranymi Partnerami oraz z wykorzystaniem niezbędnych narzędzi podpowiadam najlepsze rozwiązania internetowe.

Być może słyszałeś o tym, lub próbujesz to robić i po kolejnych próbach uruchomienia podobno "niezawodnych narzędzi" to nadal nie działa? Od kilkunastu lat prowadzę swoją internetowa firmę i chętnie dzielę się z Tobą własnymi doświadczeniami w tym temacie. Moim celem jest doradztwo i pomoc przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu e-biznesu oraz działań marketingowych z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Poza tym polecam sprawdzone produkty, usługi internetowe, które wcześniej zostały przetestowane w praktyce na moim własnym e-biznesie.

Doradztwo w e-biznesie

Obsługa sklepu internetowego Shoper. Szkolenie online Obsługa sklepu internetowego Shoper. Szkolenie online
Realizacja: akebi.media
300,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
osoba
zobacz więcej
Analiza firmowej strony internetowej. Konsultacje online Analiza firmowej strony internetowej. Konsultacje online
Realizacja: akebi.media
300,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
godz.
zobacz więcej
Rozwijamy e-biznes - pytania i odpowiedzi. Konsultacje online Rozwijamy e-biznes - pytania i odpowiedzi. Konsultacje online
Realizacja: akebi.media
300,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
godz.
zobacz więcej

Konsultacje indywidualne

Konsultacje z e-biznesu są formą bezpośredniej współpracy z klientem, gdzie omawiane tematy dotyczą konkretnych aktywności internetowych firmy klienta i wykorzystania ich do zwiększania efektów prowadzonego przez niego biznesu.

Szkolenia z e-biznesu

Wielu przedsiębiorców zmaga się z trudami prowadzenia firmy nie widząc potencjału, jaki dają narzędzia internetowe. To właśnie dzięki nim możliwy był szybki rozwój wielu firm w ostatnich latach. Wiele z nich powstało jeszcze zanim powstała globalna sieć powiązań pomiędzy serwerami i komputerami dająca łatwy dostęp do informacji i możliwość szybkiej komunikacji. Niektóre z nich nie podążały za zmianami i zostały nieco poza wirtualnym światem. Część firm do dziś nie ma nie tylko sprawnie działającej i aktualnej strony internetowej, ale nie korzysta z komunikacji internetowej w podstawowym zakresie. Rzadko sprawdzana skrzynka mailowa potrafi jeszcze być standardem. 

Na szczęście wiele firm nadąża i sprawnie radzi sobie w dzisiejszym interaktywnym świecie. Internetowy handel określany jako e-commerce dał szansę na rozwój wielu z nich, przez co zatrudnienie znalazło wielu pracowników. Rozwój e-biznesu wymusił też powstanie wielu nowych zawodów oraz spowodował konieczność nabywania nowych umiejętności przez osoby zatrudnione w tych firmach. Pojawiła się potrzeba zdobywania nowej wiedzy i potrzeba szkoleń z e-biznesu.

Szkolenia sposobem na szybki rozwój firmy

Dlaczego stało się tak, że szybki bieg zmian w technologii internetowej jednym firmom dodał skrzydeł, a u innych spowodował opóźnienie? Na czym polega różnica pomiędzy nimi? Przede wszystkim w ilości nabytej wiedzy na temat prowadzenia biznesu internetowego, narzędzi jakie ułatwiają i przyspieszają poszczególne czynności w firmie. Wirtualne narzędzia w postaci aplikacji potrafią nie tylko przyspieszyć, ale też zautomatyzować wiele procesów.

Firmy, które zobaczyły potencjał w rozwijającej się globalnej sieci szukały wiedzy na temat jej funkcjonowania. Skoro poszły dalej, to na pewno znalazły. Była ona dostępna u źródeł, najpierw z zagranicznych stron, książek i opracowań. Później ta wiedza pojawiła się wraz z nowymi nabytymi doświadczeniami pierwszych firm internetowych, z tych cześć rozwinęła się, a część gorzko przypieczętowała swoją porażką. Takie są jednak koszty rozwoju. Ponoszą je niektórzy, jednak wszyscy mają dzięki nim szansę na skuteczniejsze działanie.

Dziś już nie ma dwóch zdań. Biznes internetowy jest nieodłączną częścią biznesu, tak samo jak trudno dziś mówić wyłącznie o marketingu internetowym. Jest to po prostu jego element, bez którego nie da się wykorzystać pełni jego możliwości.

Dwa sposoby na rozwój e-biznesu:

  • zdobyć wiedzę, która pozwoli na wykorzystanie narzędzi internetowych do rozwoju firmy bez utraty możliwości, jakie dają one firmie,
  • zlecić działanie na zewnątrz firmie lub osobie, która zajmie się procesami interaktywnymi w firmie i dostosuje je do aktualnych wymagań klientów,

Innej drogi nie ma, a każda z nich prowadzi do tego samego celu. Która z nich jest lepsza? Tego nie wiem, ale wiem na pewno, że zdobycie wiedzy na temat e-biznesu jest niezbędne przy wyborze każdej z nich. 

O ile w pierwszej opcji to oczywiste, to przy drugiej związanej z przekazaniem kompetencji internetowych zewnętrznej firmie może wydawać się zbędne. Nic jednak mylnego. Wiedza zdobyta na szkoleniach z e-biznesu pozwoli przedsiębiorcy stać się pełnowartościowym partnerem w rozmowie i współpracy ze specjalistą od e-biznesu w tematach: projektowania stron internetowych, pozycjonowanie  stron, budowy aplikacji, czy budowania ogólnych założeń strategii e-marketingowej. Wiedza zdobyta na szkoleniach z e-biznesu pomoże zrozumieć zasady rządzące internetowym światem w kontekście oczekiwań klientów oraz mechanizmy internetowej komunikacji.

Nie czekaj!

Rozwijaj się, zdobywaj wiedzę i stań się internetowym przedsiębiorcą w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na ten temat chętnie Ci w tym pomogę lub naprowadzę na drogę współpracy ze sprawdzonymi partnerami w tym temacie. Dostawcy produktów i internetowych usług będą wtedy wiarygodni, kiedy zostaną poleceni na podstawie ich doświadczenia i wykonanych wcześniej realizacji. Poza wiedzą mam kontakty do wiarygodnych i sprawdzonych partnerów, którzy znajdą odpowiedź na każde twoje pytanie w tym temacie.

Połączenie przekazanej wiedzy na szkoleniach z e-biznesu ze wskazaniem wiarygodnych dostawców usług zmniejszy ryzyko niepowodzenia. Dziś jest ważna skuteczność, żeby nadążyć za konkurencją, która weszła już do świata online. Nie możemy pozwolić sobie na testowanie dostawców i ryzykowne próby nawiązywania współpracy z nieznanymi wykonawcami usług internetowych. Musimy działać sprawnie, szybko i konsekwentnie. 

Zapraszam Cię do zainteresowania się możliwościami, jakie dają narzędzia internetowe wykorzystywane dzisiaj przez marketerów, menedżerów, oraz przedsiębiorców.

To dzięki nim firmy mogą rozwijać się szybciej i aktywnie odpowiadać na zapotrzebowanie rynku. Prowadzenie firmy to dziś: wdrażanie rozwiązań, testowanie, analizowanie, oraz ich usprawnianie. Ten proces nie ma końca. Zawsze jest coś do zrobienia i czasem wystarczy zmienić niewiele, czy efekt był zadziwiający. Trzeba tylko wiedzieć co?

Dlatego skorzystaj z konsultacji online!

Firma internetowa to moja praca i moja pasja, przez to czasem też rozrywka. Jeśli chcesz wiedzieć jak rozpocząć e-biznes, lub co zmienić w Twojej firmie, aby internetowy kanał kontaktu z klientami działał lepiej skontaktuj się ze mną.

Zapraszam do współpracy!

 

Krzysztof Łukomski ekspert e-biznesu

Krzysztof Łukomski
właściciel akebi.media, doradca w temacie e-biznesu

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń, aby porozmawiać o e-biznesie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl