Szkolenia z e-biznesu

Wielu przedsiębiorców zmaga się z trudami prowadzenia firmy nie widząc potencjału, jaki dają narzędzia internetowe. To właśnie dzięki nim możliwy był szybki rozwój wielu firm w ostatnich latach. Wiele z nich powstało jeszcze zanim powstała globalna sieć powiązań pomiędzy serwerami i komputerami dająca łatwy dostęp do informacji i możliwość szybkiej komunikacji. Niektóre z nich nie podążały za zmianami i zostały nieco poza wirtualnym światem. Część firm do dziś nie ma nie tylko sprawnie działającej i aktualnej strony internetowej, ale nie korzysta z komunikacji internetowej w podstawowym zakresie. Rzadko sprawdzana skrzynka mailowa potrafi jeszcze być standardem. 

Na szczęście wiele firm nadąża i sprawnie radzi sobie w dzisiejszym interaktywnym świecie. Internetowy handel określany jako e-commerce dał szansę na rozwój wielu z nich, przez co zatrudnienie znalazło wielu pracowników. Rozwój e-biznesu wymusił też powstanie wielu nowych zawodów oraz spowodował konieczność nabywania nowych umiejętności przez osoby zatrudnione w tych firmach. Pojawiła się potrzeba zdobywania nowej wiedzy i potrzeba szkoleń z e-biznesu.

Szkolenia

Obsługa sklepu internetowego Shoper. Szkolenie online Obsługa sklepu internetowego Shoper. Szkolenie online
Producent: akebi.media
300,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
osoba
zobacz więcej

Szkolenia sposobem na szybki rozwój firmy

Dlaczego stało się tak, że szybki bieg zmian w technologii internetowej jednym firmom dodał skrzydeł, a u innych spowodował opóźnienie? Na czym polega różnica pomiędzy nimi? Przede wszystkim w ilości nabytej wiedzy na temat prowadzenia biznesu internetowego, narzędzi jakie ułatwiają i przyspieszają poszczególne czynności w firmie. Wirtualne narzędzia w postaci aplikacji potrafią nie tylko przyspieszyć, ale też zautomatyzować wiele procesów.

Firmy, które zobaczyły potencjał w rozwijającej się globalnej sieci szukały wiedzy na temat jej funkcjonowania. Skoro poszły dalej, to na pewno znalazły. Była ona dostępna u źródeł, najpierw z zagranicznych stron, książek i opracowań. Później ta wiedza pojawiła się wraz z nowymi nabytymi doświadczeniami pierwszych firm internetowych, z tych cześć rozwinęła się, a część gorzko przypieczętowała swoją porażką. Takie są jednak koszty rozwoju. Ponoszą je niektórzy, jednak wszyscy mają dzięki nim szansę na skuteczniejsze działanie.

Dziś już nie ma dwóch zdań. Biznes internetowy jest nieodłączną częścią biznesu, tak samo jak trudno dziś mówić wyłącznie o marketingu internetowym. Jest to po prostu jego element, bez którego nie da się wykorzystać pełni jego możliwości.

Dwa sposoby na rozwój e-biznesu:

  • zdobyć wiedzę, która pozwoli na wykorzystanie narzędzi internetowych do rozwoju firmy bez utraty możliwości, jakie dają one firmie,
  • zlecić działanie na zewnątrz firmie lub osobie, która zajmie się procesami interaktywnymi w firmie i dostosuje je do aktualnych wymagań klientów,

Innej drogi nie ma, a każda z nich prowadzi do tego samego celu. Która z nich jest lepsza? Tego nie wiem, ale wiem na pewno, że zdobycie wiedzy na temat e-biznesu jest niezbędne przy wyborze każdej z nich. 

O ile w pierwszej opcji to oczywiste, to przy drugiej związanej z przekazaniem kompetencji internetowych zewnętrznej firmie może wydawać się zbędne. Nic jednak mylnego. Wiedza zdobyta na szkoleniach z e-biznesu pozwoli przedsiębiorcy stać się pełnowartościowym partnerem w rozmowie i współpracy ze specjalistą od e-biznesu w tematach: projektowania stron internetowych, pozycjonowanie  stron, budowy aplikacji, czy budowania ogólnych założeń strategii e-marketingowej. Wiedza zdobyta na szkoleniach z e-biznesu pomoże zrozumieć zasady rządzące internetowym światem w kontekście oczekiwań klientów oraz mechanizmy internetowej komunikacji.

Nie czekaj!

Rozwijaj się, zdobywaj wiedzę i stań się internetowym przedsiębiorcą w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na ten temat chętnie Ci w tym pomogę lub naprowadzę na drogę współpracy ze sprawdzonymi partnerami w tym temacie. Dostawcy produktów i internetowych usług będą wtedy wiarygodni, kiedy zostaną poleceni na podstawie ich doświadczenia i wykonanych wcześniej realizacji. Poza wiedzą mam kontakty do wiarygodnych i sprawdzonych partnerów, którzy znajdą odpowiedź na każde twoje pytanie w tym temacie.

Połączenie przekazanej wiedzy na szkoleniach z e-biznesu ze wskazaniem wiarygodnych dostawców usług zmniejszy ryzyko niepowodzenia. Dziś jest ważna skuteczność, żeby nadążyć za konkurencją, która weszła już do świata online. Nie możemy pozwolić sobie na testowanie dostawców i ryzykowne próby nawiązywania współpracy z nieznanymi wykonawcami usług internetowych. Musimy działać sprawnie, szybko i konsekwentnie. 

Mam gotowy przepis na sukces. Chcesz go poznać? Czekam na Twój telefon lub e-mail.

Krzysztof Łukomski ekspert e-biznesu

Krzysztof Łukomski
właściciel firmy akebi.media, doradca w temacie e-biznesu

 

Zadzwoń, by porozmawiać o biznesie:

+48 604 59 26 25

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl