Zarządzanie drukiem i outsourcing poligrafii

Print Management to proces outsourcingu poligrafii, czyli usługa przygotowania i dostarczenia materiałów drukowanych wykonywana przez zewnętrzną firmę. Proces ten jest on związany z marketingiem firmy, bo to właśnie materiały drukowane są wciąż w wielu firmach podstawowymi nośnikami informacji reklamowej i za ich pośrednictwem może zostać wdrożona strategia marketingowa.

Idea Zarządzania Drukiem polega na kompleksowym nadzorze nad całym procesem zamówienia produktów drukowanych od zbadania potrzeb klienta, przez sprawdzenie plików graficznych, wybór dostawcy i kontrolę jakości wykonania do dostarczenia do zamawiającego w określonym terminie. Ważną rolę odgrywa również tu doradztwo związane z doborem najlepszego sposobu wykonania realizacji oraz dobór sprawdzonego i wiarygodnego producenta.

Zarządzanie drukiem polega zatem na efektywnym zarządzaniu nad przebiegiem procesu przygotowania i realizacji druku materiałów poligraficznych przez zewnętrznych specjalistów. Optymalizacja procesu zamawiania produktów poligraficznych wymaga sprawności działania, doświadczenia w branży oraz dobrych relacji z dostawcami.

Zalety Print Management:

  • kompleksowe działania to oszczędność czasu
  • wąska specjalizacja to fachowość i doradztwo
  • doświadczenie i wiedza to minimalizacja ryzyka
  • optymalizacja procesu druku to redukcja kosztów

W naszym przypadku jest to bardziej wyspecjalizowana wersja filozofii Print Management, ponieważ dotyczy głównie druku etykiet samoprzylepnych i oznakowań produktów mających wpływ na rozpoznawalność marki.

Jak zarządzamy procesem druku?

Prowadząc outsourcing usług poligraficznych opieramy sią na kontaktach i wypracowanych relacjach biznesowych zarówno z dostawcami usług projektowania, jak i wykonawcami produktów końcowych. Pozwala to nam na regulowanie terminów realizacji zleceń oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów. Przejęcie przez nas procesu druku to także optymalizacja kosztów w firmach naszych klientów i ograniczenie ich zaangażowania w cały proces poligraficzny. 

Wypracowana współpraca z naszymi dostawcami w efekcie skali całej współpracy pozwala na uzyskanie realnych oszczędności dla naszych klientów. W związku z tym print management staje się dla firm realnym narzędziem ograniczania kosztów podczas zamawiania niezbędnych materiałów poligraficznych. 

Nieustanna edukacja w branży poligraficznej i poznawanie nowych możliwości i rozwiązań produkcyjnych pozwala nam być na bieżąco w ofercie naszych dostawców. Dzięki temu nasi klienci mają dostęp do bieżącej technologii produkcji materiałów drukowanych wykorzystywanych zarówno w działaniach marketingowych, czy jako efektowne i nowoczesne oznakowania produktów.

Zarządzanie drukiem

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl